U utorak 11. maja 2021. god. održaće se akcija dobrovoljnog davanja krvi na Akademiji tehničko-vaspitačkih strukovnih studija – Odsek Niš u terminu od 9 do 14 časova. Svaka zdrava osoba od 18 do 65 godina može dati krv. Osobe koje su primile vakcinu protiv Kovid-19 virusa krv mogu dati: – nakon kineske vakcine – Sinopharm, Fajzer-Biontek ili Moderna – odmah, bez odlaganja, – nakon Sputnik V ili Astra Zeneka – ne treba davati krv 14 dana nakon prijema vakcine. Osobe koje su preležale Kovid -19 mogu dati krv 28 dana nakon inficiranja. Pruzimo podršku jedni drugima! Budite humani- spasite nečiji život! Darujte krv!